Парки

   Поділля - особливий регіон, в якому поєднано найістотніші особливості всіх географічних зон нашої держави. У нас не одна, а десятки Швейцарій: під Гайсином, Томашполем, Ямполем, Піщанкою; над Бугом, Дністром, Россю і Згаром.

Чарівність краєвидів, їхня самодостатність, краса води, каменю, дерева "підредагована" із незначними фінансовими витратами. Вони можуть стати дорогоцінними засобами зміцнення нашого здоров'я. Настав час зайнятись цим всерйоз.
На цій сторінці ви знайдете інформацію про діючі природні парки й перспективні зони рекреації.

Олександрівський парк

Цьому куточкові землі в селі Олександрівці під Томашполем пощастило y 19 столітті, коли він став власністю паризької аристократки графині Бенет. На жаль, нам мало що відомо про неї. Ясно тільки одне - жінка любила красу землі, розумілася на ній i вміла сама її примножувати.

 

 

 

     Гайдамацький яр
Ця місцина обснована такою павутиною патріотичних легенд, стала таким поліфонічним інструментом історії, що про неї рано чи пізно будуть написані книги великих досліджень. Як лінгвістичних, так і дендрологічних, і ботанічних, і геологічних, і грунтознавчих.

 

 

 

 

 

 

     Воробіївський кряж
Слава Воробіївки спалахнула минулого літа, коли цю рекреацію облагролісу було обрано місцем для проведення грандіозного свята "Подільські Шешори", від назви того займища в Івано-Франківській області, де воно зачиналося і двічі проводилось. Організатори дійства знайшли, що Воробіївський кряж зручніший, об'ємніший значно мальовничіший.

 

 

 

     "Вервольф"
Там, де під час війни був "Вервольф", сьогодні знаходиться рекреаційний заповідник облагролісу. Популярність цього одіозного об'єкту амплітудно гойдається на хвилях масового інтересу, то піднімаючись, то падаючи, і залежить від багатьох випадковостей.

 

 

   

 Криниця "Святого Вознесіння"
У цій долині так тихо, що здається, чути, як ростуть вільхи, тримаючись цупким корінням за вогку землю, несучи на собі залишки тонкостеблого хмелю. Вільхи тут розкошують - вони високі, опасисті, без сухого гілляччя, їм вистачає вологи, хоча в пониззі - ні струмка, ні болота. Вся підземна вода довколишніх пагорбів збирається в стародавній лісовій криниці, доглянутій і облаштованій з любов'ю.

 

 

 

 

 

     Перспективні рекреації
Поблизу села Ординець під Погребищем, бере початок "вербова" річка Рось, так геніально оспівана Нечуєм-Левицьким. Верби і досі, принаймні біля витоків, є найчарівнішою оздобою знаменитої ріки. Вона - наше туристичне майбутнє.