Вервольф

     Там, де під час війни був "Вервольф", сьогодні знаходиться рекреаційний заповідник облагролісу. Популярність цього одіозного об'єкту амплітудно гойдається на хвилях масового інтересу, то піднімаючись, то падаючи, і залежить від багатьох випадковостей, а, зазвичай, від різних публікацій, що з'являються в пресі. Чи була тут ставка Гітлера?

Досі існувала впевненість, що це не підлягає сумніву. Але ось виникло нове запитання: чи справді це була ставка фюрера?
Газети почали писати, що перед війною Сталін будував тут командний пункт Західної групи військ Радянського Союзу і він навіть з'єднувався метрополітеном із залізничним вокзалом Калинівки (прибл. 20 км. на Північ). Отже, все збудовано ще до війни?

А для чого ж тоді раціональний і прагматичний німець пригнав сюди 10 тисяч військовополонених і 3000 робітників найвищої кваліфікації з Європи? Для закінчення будівництва підземного штабу, чи для того, щоб спорудити 19 наземних дерев'яних будиночків на площі в 12 гектарів?

Інформація про підземне будівництво і досі перебуває в мороці таємниць А щодо наземних об'єктів, то є цілком логічне припущення, що вони слугували смачною наживкою для дезорієнтації спецслужб. Аби думали, що ставка - в Коло-Михайлівці, тоді як справжнє місцеперебування було за десяток кілометрів, на скельному березі Південного Бугу у Вінниці, на території психлікарні.

Цілковита ймовірність такого варіанту не виключалася хоча б тому, що Гітлер тут дійсно бував. Перед його появою приміщення очистили від небажаного контингенту, розстрілявши півтисячі нещасних, зобиджених долею і природою людей, а під гранітним панцирем скелястого берега наші військові після війни справді мали якісь підземні об'єкти, огороджені високим глухим парканом, котрий пильно охоронявся. Може саме тут Гітлер розробляв свої стратегічні плани?

Ставка в цих краях, безперечно, існувала, бо поряд, у Калинівському районі, тримав свого потайного бункера командувач повітряними збройними силами вермахту Герман Герінг, а у Вороновиці для тотального придушення будь-якого серйозного опору працювала розвідницька школа Гелена, щоб убезпечити фюрерові спокій.

В Коло-Михайлівку йде і їде багато народу. Робити тут якийсь музей, влаштовувати готель, заробляти гроші, увічнювати пам'ять фашизму - неморально щодо тих мільйонів, котрі загинули на фронтах Великої Вітчизняної.

Поки що служби агролісу зробили тут необхідний мінімум, огородивши територію, виставивши відповідні знаки. Привезено ваговиті відземки ясенів, зроблено з них по два масивних крісла, щоб можна було двом сісти один проти одного, поговорити і подумати. Явний натяк на те, що світ був би іншим, аби Сталін і Гітлер свого часу сіли за один стіл і поговорили по-людськи. Тоді це місце не було 6 проклятим усією планетою.

Пошук по сайту

Наші новини

ВОКСЛП "Віноблагроліс"

реалізовує насіння сосни звичайної
ціна: 800 грн/кг.
контактний телефон: 

096-655-50-90

Евген Михайлович

Грудень 2017
15
Пятниця
Joomla календарь