Перспективні рекреації

     Стіна. Це назва села в Томашпільському районі. Лежить воно на кам'яних крутосхилах глибокого каньйону i свідчить про те, що в часи заснування люди ховали себе i свої помешкання в малодоступні урочища, щоб уберегти від заздрих очей, a y випадку біди - оборонятися.

Все тут дихає історією - круті вузькі вулички, характерна місцева говірка, уславлені на всю Україну фольклорні ансамблі, стародавній цвинтар з небачених форм i конфігурацій хрестами, церква на високій горі над селом, як голубий апостроф незламності віри.

Є в цьому селі i незвичайна споруда - єдиний на всю область будинок лісничого, який може стати одним з пам'ятників лісового господарства і свідченням того, як до працівників лісу ставилась царська імперія.Будинку понад сто років, він дерев'яний, але все у ньому і досі міцне й тривке, не поточене старістю і шашелем. Охоронної грамоти потребують і рукотворні кам'яні мури довкола села, які вважалися витвором турків, а з'ясувалося, що це винахід місцевих трударів - цими мурами зупиняли сповзання навколишніх пагорбів у долину.

 

     Будинок Городецьких
Таланту Городецького належить також комплекс шахської резиденції в Ірані та багато інших споруд.

Видатного архітектора надихала природа Шолудьок. Адже одним своїм крилом село прилягає до крутого берега Південного Бугу, a там - красоти казкові. На краю села, в тому місці, де стояв будинок Городецьких, в одному з сільських дворів, планується закласти об'єкт зеленого туризму, щоб благословенні Шолудьки продовжували славу видатного земляка. До речі, нещодавно в Немирові йому поставили пам'ятник.

 

 

 

 

 

 

 

 

     Дім з химерами

    Досить назвати його київські шедеври: "Дім з химерами", в якому нині перебуває резиденція Президента України, Караїмський храм, рідкісної краси католицький собор в центрі столиці, собор Святого Миколая.

 

 

Пошук по сайту

Наші новини

ВОКСЛП "Віноблагроліс"

реалізовує насіння сосни звичайної
ціна: 800 грн/кг.
контактний телефон: 

096-655-50-90

Евген Михайлович

Грудень 2017
15
Пятниця
Joomla календарь