Угіддя

      Вінницька область утворена 27 лютого 1932 року.
Розташована в центральній частині Правобережної України в історико-географічному районі - Поділля.
Площа - 26,5 тис.кв.км (4,4% території України).
Населення - 1753,9 тис. чоловік (на 0,.01.2003р.),міське - 816,4 тис.чол. (46,6%), сільське - 937,5 тис.чол. (53,4%).

Адміністративний центр - місто Вінниця (357,9тис.чол.).
Область розділена на 27 адміністративних районів, в яких знаходяться 18 міст, в тому числі, 6 - обласного підпорядкування, Вінниця, Жмеринка, Могилів-Подільський, Козятин, Хмільник, Ладижин, 29 селищ міського типу та 1466 сільських населених пунктів.

Поверхня області - хвиляста рівнина, яка поступово знижується з північного заходу на південний схід.

Область лежить у межах лісостепової фізико-географічної зони, де масиви лісу розташовані поміж степовими просторами та займають порізані балками частини водорозділів.
Природна рослинність займає близько 16,8% території, з них під луками - 3%, під болотами - 0,5%. Площа лісів - близько 368 тис.га (13,3%).

Головні лісоутворюючі породи: дуб звичайний, ясен, клен, липа, в'яз, граб, в заплавах річок - вільха чорна. На схилах ярів та балок висаджені ґрунтозахисні насадження, на полях полезахисні смуги. В області налічується 320 територій та об'єктів природно-заповідного фонду; 45 заказників; 213 пам'яток природи, 33 заповідних урочища, 29 парків - пам'яток садово-паркового мистецтва.

Тваринний світ різноманітний. Всього налічується близько 420 видів, у тому числі: риб - 30, земноводних - 11, плазунів - 8, птахів - до 300, ссавців близько 70 видів. Водиться: козуля, кабан, вовк, куниця, білка, лисиця, заєць, польові гризуни; на берегах річок - видра, норка; на водоймах - дикі гуси, качки; у річках і ставках - короп, лящ, окунь, лин, щука, сом тощо.

З 60-х років XX ст. в області розселились лосі, завезено зубрів, плямистих оленів, акліматизовано лань, бобра, ондатру. До Червоної книги України занесені деякі види кажанів, тхір степовий; з птахів - журавель сірий, балабан та сапсан (рід соколиних); з плазунів - гадюка степова, полоз лісовий.

На території області нараховується 204 річки довжиною понад 10 км. кожна. Вони належать до басейнів Південного Бугу, Дністра та Дніпра.
Для річок характерний значний похил русла (особливо в Придністров'ї); деякі з них порожисті. Живлення річок здійснюється дощовими, сніговими та підземними водами. В басейні Дністра підземне живлення становить 40%.

В межах області є близько 2600 ставків та 63 водосховища, найбільше - Ладижинське. Річки та водойми використовуються для рибництва, малого судноплавства та зрошування земель. Води Південного Бугу є джерелом гідроенергії (Ладижинська ДРЕС).

Характеристика угідь

     ВОКСЛП "Віноблагроліс" надано у користування 84,4 тис.га мисливських угідь.
З них лісових - 20,0 тис.га. розташовані на території 14-ти філій "Райагроліс". На їх базі створено 11 єгерських обходів.

Об'єми продажу деревини становлять 190 000 м.к. з них ділова 74 000 м.к.
Поставка лісопродукції проводиться шляхом само вивезенням транспортом покупця. Основні лісоутворюючі породи лісу системи ВОКСОП "Віноблагроліс" подано у цій таблиці

Норми відстрілу передбачаються щорічним наказом на відкриття полювання

Документи на право полювання:

1. посвідчення мисливця;
2. щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;
3. дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка);