Сонячними батареями накриють дах ще одного зимівника у Подільському зоопарку
Три роки досвіду використання “зеленої” енергетики має сьогодні ВОКСЛП “Віноблагроліс”. Виробляти екологічно чисту електроенергію та економити кошти на закупівлі електроенергії із загальної електромережі підприємству вдається завдяки використанню сонячних батарей, встановлених на території його відокремленого підрозділу Подільського зоопарку.
За словами генерального директора ВОКСЛП “Віноблагроліс” Анатолія Іванця, першу партію сонячних батарей придбали наприкінці 2016 року, в Німеччині.
– Було придбано 32 модулі по 250 Вт, а також інвертор на 15 кВ зі всіма комплектуючими, ригелями, направляючими, кабелями, – розповідає генеральний директор підприємства. – Встановили сонячні батареї на даху зимівника для антилоп на території зоопарку.
– За “зеленим тарифом” ми їх не оформлювали, – зазначає Анатолій Іванець. – Для юридичних осіб, як виявилось, це досить складний шлях. Треба отримати в НКРЕ дозвіл, потім щодня вести звітність щодо продажу електроенергії за “зеленим тарифом”. Тому, ми пустили електроенергію, що отримуємо від сонячних батарей, у внутрішню мережу.
Анатолій Іванець зауважує, що найбільша ефективність роботи сонячних батарей влітку, коли активність сонця висока. Завдяки використанню енергії сонця, у цей період ВОКСЛП “Віноблагроліс” щомісяця сплачує за спожиту електроенергію на 10 тисяч гривень менше, ніж у місяці, коли сонце неактивне. Це при тому, що споживання електроенергії підприємством і взимку, і влітку зазвичай майже однакове, оскільки опалювальними приладами тут не користуються, а електроенергію використовують лише для забезпечення роботи комп’ютерної мережі, побутових приладів для приготування їжі тваринам, а також для освітлення приміщень.
– Потужність інвертора дозволяє встановити додатково ще таку саму кількість сонячних батарей, – зазначає директор підприємства. – Ми їх вже придбали. Це 32 нових модулі по 250 Вт зі всіма необхідними комплектуючими, ригелями, кабелями. Я думаю, що цього року ми їх обов’язково змонтуємо. Розташуємо ці модулі на даху зимівника для зебр, будівництво якого вже практично завершене. Підключимо їх до інвертора, що вже використовується. Це дасть нам можливість ще більше зекономити споживання електроенергії, а, відповідно, і використання коштів.
Крім того, у “Віноблагроліс” розглядають можливість встановлення акумулятора, який би акумулював вироблену сонячними батареями електроенергію для подальшого її використання для опалення приміщень.