На території мисливських угідь Яришівської сільської ради знищили десять лисів
За зверненням голови Яришівської сільської ради проведено знищення лисів поблизу села Яришівка. Під час оперативних заходів обласна бригада мисливців Українського товариства мисливців та рибалок (УТМР- авт.) разом зі штатними працівниками ВОКСЛП “Віноблагроліс” знищили десять лисів.
– Із проханням, вжити заходів, до нас звернулась голова Яришівської сільської ради, – розповідає очільник служби єгерської охорони ВОКСЛП “Віноблагроліс” Василь Вівсяний. – Вона скаржилась на те, що на території населеного пункту хазяйнують лисиці. Вони завдавали збитків домашньому господарству селян. Було зафіксовано випадок, коли ці хижі тварини накинулись на свійську козу. Неодноразово бачили хижаків на шкільному та дитячому майданчиках.
Оскільки ситуація становила загрозу, мисливці УТМР разом із штатними працівниками “Віноблагроліс” прийняли рішення виїхати у село Яришівка і провести знищення лисів на території мисливських угідь Яришівської сільської ради.
Перед тим, як розпочати заходи по знищенню лисів, в присутності голови сільської ради с користувачами мисливських угідь було проведено передбачені вимогами чинного законодавства інструктажі з техніки безпеки під час облавних полювань. Проводили відстріл мисливці, які є членами товариства, які мають відповідні дозволи та досвід під час облавних полювань. Присутнім на заходах був ветеринарний лікар. До відома головою сільської ради поставлений і дільничний інспектор. Попередили про проведення облавного полювання і самих селян.
Для того, щоб вигнати лисів за межі населеного пункту та з їх лігва, мисливці задіяли три гончих собаки. Чотирилапі помічники вправно виганяли хижаків із зарослих очеретом та верболозами острівців на зневодненій водоймі на відкриті території мисливських угідь.
– Мисливці влучно стріляли, собаки свою роботу теж прекрасно зробили, – розповідає Василь Вівсяний. – Десять лисиць знищили. Одна, на жаль, втекла. Загалом, це позитивний результат.
Знищення хижаків згідно чинного законодавства – наша робота і належить до компетенції штатних працівників єгерської служби. Але сам єгер не може цього зробити, оскільки згідно чинного законодавства він обслуговує до 10 тисяч гектарів угідь. Тому мисливці об’єднуються в бригади разом із штатними працівниками єгерської служби, щоб реагувати на такі виклики та вживати заходів щодо регулювання чисельності хижих звірів і птахів, оскільки вони становлять загрозу і є носіями важких хвороб не тільки для свійських тварин, але й для людей.
Очільник служби єгерської охорони, між іншим, зауважив, що цього року спостерігається дуже великий приплід лисів.
– Приміром, чисельність лисів має бути одна -дві особини на тисячу гектарів. – А тут ми лише в одному місці знищили десять хижаків. Тому і формуємо мисливські бригади, щоб реагувати на ситуацію і регулювати чисельність цих тварин, щоб їх щільність не перевищувала дві особини на тисячу гектарів.
Знищених хижаків передали у ветеринарну службу. Вона перевірить, чи виявлені у них збудники сказу та інших небезпечних хвороб.
Ситуація, що склалась із питанням фінансового забезпечення контролю регулювання чисельності хижих тварин, непокоїть вінницьких мисливців. Адже всі ці заходи проводяться фактично на громадських засадах та особистій ініціативі мисливців. Купувати патрони, заправляти бак автомобіля пальним, щоб виїжджати на проведення таких заходів простому мисливцю стає обтяжливо. Тому, безперечно, всі ці питання вони задають насамперед очільнику служби єгерської охорони, як фахівцю мисливського господарства. Одним з шляхів вирішення даної проблеми мисливці бачать внесення змін в законодавство, які б стимулювали мисливців, які долучаються до проведення заходів з регулювання чисельності хижих тварин.
Натомість, лисиці, за словами Василя Григоровича, не єдиний клопіт для мешканців сіл Вінниччини. Протягом останніх років на території Вінницької області зафіксовано збільшення кількості вовків. Більше того, зустрічали вінничани у лісах нашого краю і нехарактерних для Поділля звірів — шакалів.
Пов’язують появу хижаків, популяції яких зазвичай поширені на територіях з більш теплим кліматом, зі зміною клімату на Поділлі.
Тож, зростає загроза не лише тваринному світу подільських лісів, але й населенню нашого краю. Адже вовк, шакал, лисиця — не лише носії небезпечних хвороб, але й хижаки. Можуть постраждати люди.
Тож, очільник служби єгерської охорони ВОКСЛП “Віноблагроліс” звернувся до голів сільських рад, мешканців сіл та селищ Вінниччини, всіх користувачів мисливських угідь з проханням, не бути байдужими, і в межах своїх можливостей сприяти вирішенню питання регулювання чисельності хижих тварин, оскільки вони знищують чисельність мисливських тварин, становлять небезпеку для свійських тварин і є загрозою для населення.
– Дякую тим мисливцям, які сьогодні йдуть не лише на полювання заради трофеїв, але й тим, хто знаходить можливості піти з єгерем, щоб сприяти регулюванню чисельності хижаків, – зауважив Василь Вівсяний. – Бо не кожен сьогодні хоче цим займатися. А це дуже важлива праця, спрямована на розвиток популяції мисливської фауни на Вінниччині.
Фото надане службою єгерської охорони ВОКСЛП “Віноблагроліс”