У ВОКСЛП «Віноблагроліс» вчаться використовувати систему електронного обліку деревини
Два дні поспіль, 21 і 22 листопада, представники державного підприємства “Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр” навчали працівників дочірніх підприємств ВОКСЛП “Віноблагроліс”, як користуватись системою електронного обліку деревини.
Саме це державне підприємство є головним оператором з впровадження системи електронного обліку деревини в Україні.
У навчанні взяли участь представники дочірніх підприємств, які відповідатимуть у своїх підрозділах за впровадження системи електронного обліку.
Як зазначив генеральний директор ВОКСЛП “Віноблагроліс” Анатолій Іванець, передувало навчанню придбання програмного забезпечення та обладнання.
– Зараз встановлюємо програмне забезпечення на центральному сервері нашого підприємства для того, щоб інформація про заготовлену і реалізовану деревину, крім ДП “ЛІАЦ”, дублікатом надходила до нашого підприємства, – розповів Анатолій Іванець.
У семінарі-навчанні з працівниками ВОКСЛП “Віноблагроліс” та його дочірніх підприємств особисто взяв участь і заступник гендиректора ДП “ЛІАЦ” Юрій Сотник.
Він розповів як користуватись системою, мобільним пристроєм, який є у комплекті обладнання, а також як, власне, працює система електронного обліку деревини.
Він зазначив, що впровадження електронного обліку деревини в Україні передбачене розпорядженням Кабінету міністрів України, Указом Президента України, а також протокольними рішеннями Кабміну. Головна мета — це боротьба із тіньовим ринком деревини. Адже в систему може потрапити інформація лише про ту деревину, яка має законне походження.
– Електронний облік розпочинається з внесення дозвільних документів в систему. Тобто без дозвільних документів в систему не може потрапити інформація про деревину, яка заготовлена без документів, – зауважив Юрій Сотник. – На основі цих дозвільних документів виконуються всі наступні операції. Йде заготівля лісоматеріалів, яка прив’язується до часових рамок, до дозвільних документів, місця заготівлі. І таким чином, можна прослідкувати весь ланцюжок з моменту заготівлі до моменту реалізації або до моменту переробки деревини.
Заступник гендиректора ДП “ЛІАЦ” також запевнив, що програмний продукт, яким користуватимуться у своїй роботі лісогосподарські підприємства, простий і доступний.
– Він зроблений таким чином, що його може використовувати людина без спеціальної підготовки, – зауважив Юрій Сотник. – Там інтуїтивно зрозуміле меню.
Коли ми створювали цю систему, то вивчали досвід передових країн світу. Аналогічна система є в Румунії, Словаччині, Австрії і в інших країнах. Суспільство розвивається в сфері IT -технологій і лісова галузь також має розвиватись в цій сфері.
Юрій Сотник запевнив, що система електронного обліку корисна і зручна насамперед для самих лісогосподарських підприємств, адже вона займає менше часу, ніж робота з паперовими документами.
Крім того, контролюючі та правоохоронні органи матимуть доступ до даних і, відповідно, зможуть проводити оперативну роботу у боротьбі із тіньовим ринком деревини, який за різними оцінками експертів, сьогодні становить від 10 до 20% обороту деревини в Україні.
– Держава хоче бачити ресурс, який заготовляється, і що далі з ним відбувається, а система електронного обліку — це один з інструментів, який допомагає в цьому, – зазначив Юрій Сотник.