Розвиток лісового господарства обговорювали на Координаційній раді
Генеральний директор підприємства «Віноблагроліс» Анатолій Іванець виступив 15 листопада на розширеному засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради.
На засіданні Координаційної ради розглядали питання:
– про розвиток лісового господарства в лісах, які надані в постійне користування Вінницькому обласному комунальному спеціалізованому лісогосподарському підприємству «Віноблагроліс»;
– про використання полезахисних лісосмуг, які розташовані на територіях сільських, селищних, міських рад області;
– про особливості регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану.
Анатолій Іванець доповів про необхідність інвентаризації усіма територіальними громадами наявних лісосмуг, про передані Вінноблагролісу землі лісового фонду та їхнє ефективне використання.
Голова обласної ради Вячеслав Соколовий зазначив, що розвиток лісового господарства та особливості регулювання земельних відносин в умовах воєнного
стану – надзвичайно важливі.
– Від правильного розв`язання цих питань значною мірою залежить успішне проходження опалювального сезону, належне поповнення дефіцитних бюджетів громад, допомога ЗСУ та повоєнне відновлення областей та держави в цілому, – сказав Вячеслав Соколовий. – Територіальні громади нині мають досить великі обсяги повноважень у сфері земельних відносин, навіть при обмеженнях, зумовлених воєнним станом. Отже треба якісно задіяти земельний ресурс у наповненні бюджетів громад. Ми – господарі на своїй землі. Це означає – маємо ефективно нею розпоряджатися!
Під час засідання директор ДП «Вінницький науково-дослідний та проєктний інститут землеустрою» Ярослав Ярославський розповів про особливості регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану.
За результатами обговорених питань Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради ухвалила відповідні рішення та рекомендації. Також вирішили звернутися до центральних органів влади.
До Кабінету Міністрів України:
– щодо законодавчого врегулювання питання про заборону передачі в приватну власність штучно заліснених і самозаліснених земельних ділянок;
– щодо відкриття доступу органам місцевого самоврядування до публічної кадастрової карти з метою ефективного здійснення ними своїх повноважень у сфері земельних відносин.
До Верховної Ради України:
– щодо внесення змін до статті 34 Земельного кодексу України про встановлення максимального розміру земельної ділянки до 2 гектарів, яка може бути надана громадянину в оренду для сінокосіння і випасання худоби.