Відзавтра відкривається сезон колективного полювання на хутрового та облавного полювання на парнокопитного звіра
Відзавтра, з 2 листопада, відкривається сезон колективного полювання на хутрового звіра та облавного полювання на парнокопитного звіра.
З нетерпінням чекають відкриття сезону мисливці. Завчасно готувалась до нього і служба єгерської охорони ВОКСЛП «Віноблагроліс» та його підрозділів у районах. Адже підготовці сезону полювання передувала тривала кропітка робота з обліку тварин в угіддях, з погодження документів, необхідних для відкриття сезону полювання, із відповідними департаментами та службами, а також процедура видачі ліцензій та відстрільних карток.
– Переважно йде полювання на зайця-русака та парнокопитного звіра, так зване «облавне полювання”, – розповідає про особливості цього сезону очільник служби єгерської охорони ВОКСЛП “Віноблагроліс” Василь Вівсяний. – Лисиця — це хижак, який відстрілюється при будь-якому полюванні при наявності у мисливця відповідних мисливських документів передбачених ст. 14 Закону України “Про мисливське господарство та полювання”.
У службі єгерської охорони також зазначають, що триватиме полювання на хутрового звіра по 12 січня 2020 року. Дні полювання: субота та неділя. – На парнокопитного звіра полювання в наших угіддях буде проводитись до кінця грудня поточного року, – зауважив очільник служби.
Ціни на відстрільні картки:
сезонна – 750 гривень,
разова (субота, неділя) — 200 гривень,
ліцензія на козулю — 4000 гривень.
Ліцензія – це разовий вихід. В такому груповому облавному полюванні згідно Закону України “Про мисливське господарство та полювання” можуть взяти участь не більше 20 мисливців, включно з нагоничами.
Полювання здійснюватиметься лише у суботу та неділю, протягом всього світлового дня. Згідно Закону України “Про мисливське господарство та полювання” полювання у нічний час заборонено.
– Якщо ж звіра здобули о 9 годині ранку, ліцензія закривається, – уточнює керівник служби. – Після цього мисливці мають вийти з лісу. Якщо звіра не забили, полювання триває до вечора.
Василь Григорович також розповів, що всі ліцензійні виходи проводяться у присутності єгерської служби. Полюванню обов’язково передує інструктаж. Всіх учасників полювання записують в журнал техніки безпеки. Вони підтверджують своїм підписом, що пройшли інструктаж та ознайомлені із правилами безпеки і несуть відповідальність за свої подальші дії під час проведення полювання.
– Розпорядник полювання — єгер. Він відповідає за здобуття звіра, і саме найголовніше — за збереження життя людей, – зауважує Василь Вівсяний. – Щоб люди знали, куди їм стріляти, як їм стріляти, в який сектор обстрілу, щоб ніхто не потрапив під сектор обстрілу. Це робота єгера — чітко розставити людей для полювання і чітко зняти, коли полювання завершене. Поза відсутності єгера облавні полювання заборонені.
З метою безпеки нагоничів обов’язково одягають у жилети, які відбивають світло. Завдяки такому одягу людей видно здалеку. Забороняється стрільба на шум, шерех, невстановлені об’єкти, оскільки в лісі можуть бути відпочивальники, худоба, діти, грибники. Стрільба має бути лише по чітким, ясно помітним цілям, визначеним ліцензією.
Є випадки, коли підранений кабан кидається на людей і наносить дуже серйозні травми, оскільки в нього міцні ікла. Є методи і способи, як підійти до пораненого лося, щоб не отримати удар копитом, як підходити до пораненого кабана., щоб не отримати удар іклом. Всі ці премудрості знає єгер. Тому такі полювання проводяться лише з єгером.
Василь Вівсяний зауважив, що за відстрільною карткою лімітовано відстріл лише одного зайця. Відстріл лисиці, вовка — не лімітовано. Для порівняння, по відстрільній картці на пернату дичину дозволяється відстріл не більше 5 качок, 5 лисух, 10 голубів, 10 перепелів. Кабан, козуля, куниця, лось, олень — лише одна особа, по ліцензії.
– Ліцензію отримує той, хто проплачує, – каже керівник єгерської служби. – Решта мисливців у групі мають обов’язково мати при собі документи на право полювання, а саме: дозвіл на зброю, посвідчення мисливця, контрольну картку, в якій після здобуття звіра єгерська служба робить відповідну відмітку. Також до цієї картки заноситься інформація про всіх здобутих звірів та птахів.
Пріоритет у наданні дозволів надаємо місцевим мешканцям, бо це їх територія. Це вони в лісі працюють, допомагаючи лісникам у створенні біоспоруд, підгодівлі тварин, в охоронній діяльності, у знищенні хижаків.
На кабана цього року мисливці не полюватимуть. На угіддях ВОКСЛП “Віноблагроліс” полювання на кабана закрите на кілька років у зв’язку із зменшенням чисельності цього виду за різними природними факторами.
– Ми закрили полювання на кабана, щоб зберегти цей вид тварин на наших угіддях, – розповідає Василь Вівсяний. – Таке рішення було прийняте, щоб створити сприятливі умови для збереження і поширення популяції цього виду тварин. Передувало такому рішенню те, що ми фіксували факти різних захворювань та загибелі кабана. Тож, наразі залишили полювання лише на козулю.
До відома вінничан, наразі триває сезон полювання на пернату дичину, який розпочався ще з 2 серпня. Триватиме він по 24 листопада. Дні полювання — теж субота і неділя. Тож, з 2 по 24 листопада мисливці, що мають відповідні дозвільні документи, зможуть полювати і на пернату дичину, і на хутрового звіра. У цей період на Поділлі можна вполювати північну качку, яка здійснює переліт з Росії та Білорусі на південь до теплих країв, де зимуватиме. Починає переліт північна качка після того, як водойми у Білорусі починають замерзати.
Служба єгерської охорони ВОКСЛП “Віноблагроліс” бажає мисливцям Вінниччини приємного полювання та успіхів у здобутті мисливських трофеїв.
Фото myslyvets.com.ua