ВОКСЛП «Віноблагроліс» розпочав роботу з електронного обліку необробленої деревини
На виконання Указу президента України №511/2019 “Про деякі заходи щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів” та розпорядження голови Вінницької облдержадміністрації №806 від 16 жовтня 2019 року “Про заходи щодо охорони лісів та запровадження на території Вінницької області електронного обліку деревини” з метою запобігання незаконному обігу деревини Вінницьке обласне комунальне лісогосподарське спеціалізоване підприємство “Віноблагроліс” розпочало роботу з електронного обліку заготовленої необробленої деревини.
– Для проведення вище зазначених робіт укладені угоди на придбання обладнання, – повідомив генеральний директор ВОКСЛП “Віноблагроліс” Анатолій Іванець.
До комплекту обладнання входить:
- кишеньковий персональний комп’ютер з вмонтованим сканером;
- мобільний термопринтер для роздрукування товарно-транспортних накладних на відпущену споживачу деревину з лісосіки або нижнього складу;
- сумка для зберігання бирок;
- виштовхувач для бирок:
- спеціальний молоток для нанесення бирки на деревину.
Процес електронного обліку деревини включає:
1. Клеймування деревини биркою.
2. Сканування бирки і занесення до бази даних на персональному комп’ютері під кодом цієї бирки інформації про деревину (місце заготівлі, порода деревини, її сортність). У випадку реалізації зазначається інформація про споживача цієї лісопродукції.
3. Внесена до бази даних на персональному комп’ютері інформація в електронному вигляді передається на центральний сервер у Державному підприємстві “Лісогосподарський Інноваційно-Аналітичний центр” (ДП “ЛІАЦ”) у м. Київ, який уповноважений Державним агентством лісових ресурсів України на узагальнення даних по заготівлі і реалізації необробленої деревини.
4. Вище зазначена інформація про деревину дублюється і надходить на сервер бухгалтерії лісогосподарського підприємства.
Для проведення даних операцій з ДП “ЛІАЦ” проводиться робота з укладання угод на програмне забезпечення даного виду робіт.
В подальшому інформація з бирки, якою чіпуватимуть деревину, буде доступна в онлайн-режимі.
До відома доводимо, що у державних лісогосподарських підприємствах області електронний облік деревини в рамках пілотного проекту був започаткований з 2012 року. Станом на сьогоднішній день на даний облік перейшли всі державні лісогосподарські підприємства та з часом перейдуть всі лісогосподарські підприємства комунальної форми власності.
За словами генерального директора ВОКСЛП “Віноблагроліс”, наразі є домовленості на укладання угод на 24 комплекти вище зазначеного обладнання. Вартість одного такого комплекту — до 40 тисяч гривень.